-
1. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1965.
Mjesto održavanja: Moderna galerija, Umjetnički paviljon, Zagreb -
2.ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 08.05 - 08.06.1966.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Moderna galerija, Muzej za umjetnost i obrt u Zagrebu -
3.ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 08.05. - 08.06.1968.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Zagreb
Nagrade:
Nagrada Salona – Oton Postružnik -
4. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1969.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Zagreb
Nagrade:
Nagrada Salona – Marino Tartaglia -
5. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1970.
Mjesto održavanja: Moderna galerija JAZU, Zagreb
Nagrade:
Nagrada za skulpturu – Vojin Bakić -
6. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1971.
Mjesto održavanja: Moderna galerija JAZU, Umjetnički paviljon, Zagreb
Nagrade:
Zlatko Bourek, Jagoda Buić, Oton Gliha, Oleg Kasumović, Vasko Lipovac, Zvonko Lončarić, Ivan Rabuzin, Zlatko Sačer, Ante Vulin -
7. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 08.05. - 08.06.1972.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Filmoteka 16, Dvorana društva arhitekata grada Zagreba -
8. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1973. god.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Moderna galerija, Centar za kulturu i informatiku, Zagreb
Nagrade:
Nagrada Salona – Oton Postružnik
Ljubo Ivančić, Zlatko Prica, Kosta Angeli Radovani, Valerije Michieli, Branimir Baković (primijenjena umjetnost), Peruško Bogdanić (primijenjena umjetnost), Kosta Angeli Radovani (primijenjena umjetnost), Zlatko Prica (primijenjena umjetnost), Miroslav Begović (arhitektura/urbanizam), Julije De Luca (arhitektura/urbanizam), Dinko Kovačić i Mihael Zorić (arhitektura/urbanizam) -
9. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 24.05. – 24.06.1974.
Mjesto održavanja: Moderna galerija, Zagreb
Nagrade:
Edo Murtić, Rudolf Labaš, Maja Malešević-Dolenčić, Miro Vuco, Belizar Bahorić, Aleksandar Srnec, Dimitrije Popović, Hannelore Schabenitz (primijenjena umjetnost), Tomislav Kožarić i Tomislav Odak (arhitektura), Marijan Haberle i Mirko Jurković Zdvornik (arhitektura) -
10. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 08.05. – 08.06.1975.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon i Galerija Karas
Nagrade:
Grand Prix – Ljubo Ivančić
Nagrade Salona – Lujo Bezeredi, Nataša Cetinić, Julije Knifer, Matija Skurjeni, Šime Vulas -
12. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 09.05. – 05.06.1977.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Zagreb
Nagrade: -
13. ZAGREBAČKI SALON – SLIKARSTVO, KIPARSTVO, GRAFIKA, CRTEŽI
Vrijeme održavanja: 08.05. – 09.06.1978.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Zagreb
Nagrade:
Grand Prix – Marijana Muljević
3 ravnopravne nagrade – Raoul Goldoni, Zlatko Kajzlarić-Atač, Miroslav Šutej -
16. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 15.05 - 15.06.1981.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon i Moderna galerija, Zagreb
Nagrade:
Grand Prix – Zlatko Keser -
19. ZAGREBAČKI SALON - SLIKARSTVO, KIPARSTVO, GRAFIKA, CRTEŽ, AKVAREL I PASTEL
Vrijeme održavanja: 08.05. - 08.06.1984.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Galerija i studio galerije Karas, Salon galerije Karas, Zagreb
Nagrade:
Grand Prix – Ferdinad Kulmer
Priznanja – Nenad Dančuo i Andrija Rusan, Ivan Lesiak -
22. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 8.5. - 8.6.1987.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon
Nagrade:
Grand Prix – Edo Murtić
3 ravnopravne nagrade salona – Biserka Baretić, Slavomir Drinković, Miro Vuco
Priznanja – Kosta Angeli Radovani, Zlatko Prica, Ivo Šebalj -
25. ZAGREBAČKI SALON LIJEPIH UMJETNOSTI – ZA LJUDSKO DOSTOJANSTVO ( JUBILARNI )
Vrijeme održavanja: 24.04. – 9.9.1990.
Mjesto održavanja: Umjetnički paviljon, Studio galerije Karas i Galerija proširenih medija, Galerija Karas, Gliptoteka HAZU, Muzej revolucije (u Meštrovićevu paviljonu), Galerija SC, Zagreb -
28. ZAGREBAČKI SALON LIJEPIH UMJETNOSTI – SLIKARSTVO, KIPARSTVO, GRAFIKA, INSTALACIJE, VIDEO, PERFORMANCE
Vrijeme održavanja: 11.9. – 31.10.1993.
Nagrade:
Grand Prix – Željko Lapuh
3 jednakovrijedne nagrade: Marijan Jevšovar, Slavomir Drinković, Slaven Macolić -
30. ZAGREBAČKI SALON – SLIKARSTVO, KIPARSTVO, INSTALACIJE, AMBIJENT, VIDEO
Vrijeme održavanja: 23.10. – 26.11.1995.
Mjesto održavanja: Muzejsko galerijski centar – Klovićevi dvori, Zagreb
Nagrade:
Grand Prix – Ratko Petrić
Nagrada Salona – Dubravka Lošić, Kristina Leko Fritz, Davor Mezak -
33. ZAGREBAČKI SALON
Vrijeme održavanja: 15.05. – 14.06.1998.
Mjesto održavanja: Klovićevi dvori, Zagreb
Kustoski koncept i likovni postav: Igor Zabel
Nagrade:
Grand Prix – Slaven Tolj -
36. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 23.12.2001. – 20.01.2002.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb
Likovni postav:
Andrej Medved - Što je ostalo od hrvatskog slikarstva?
Emese Suvecz – Istraživanje osobnog
Berislav Valušek – Unutrašnji prostori
Nagrade: Velika nagrada, Dvije jednako vrijedne nagrade, Nagrada hrvatske sekcije AICA -
39. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI – UMJETNOST JE MEDIJ VIZUALNE UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 14.06. – 22.07.2005.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Galerija Karas, Zagreb
Kustoski koncept i likovni postav: Mladen Lučić
Nagrade:
Grand Prix – Ivan Faktor
Tri jednakovrijedne nagrade – Damir Sokić, Milivoj Bijelić, Alen Floričić
Nagrada hrvatske sekcije AICA – Tomislav Buntak -
42. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI – VIZUALNE UMJETNOSTI
Vrijeme održavanja: 10.05. - 03.06.2007.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Galerija Karas, Zagrebački velesajam, Zagreb
Kustoski koncept i likovni postav: Mladen Lučić, Božo Majstorović, Gordana Bralić (koordinator postava)
Galerija Karas: izložba Ivana Faktora - Kangaroo court , dobitnika Grand Prix-a 39. Salona -
45. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI – TRŽIŠTE
Vrijeme održavanja: 08.05. – 30.05.2010.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb
Kustoska koncepcija i likovni postav: Branko Franceschi -
48. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI - IDENTITET
Vrijeme održavanja: 26.06. – 20.07.2013.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb
Kustoska koncepcija i likovni postav: Tea Hatadi
Nagrade:
Grand Prix - Ivan Ladislav Galeta -
51. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI - IZAZOVI HUMANIZMU
Vrijeme održavanja: 16.6. – 17.7. 2016.
Mjesto održavanja: Galerije Prsten i Bačva, Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb
Kustoski koncept i likovni postav: Suzana Marjanić i Marijana Stanić
Nagrade:
Grand prix - Vlasta Žanić i Goran Škofić
Nagrada Muzeja za suvremenu umjetnost Zagreb - Grgur Akrap -
54. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI – BEZ ANESTEZIJE
Vrijeme održavanja: 26.3. – 5.5.2019.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb
Kustoski koncept i likovni postav: Branka Benčić i Tevž Logar
Nagrade:
Grand Prix 54. Zagrebačkog salona vizualnih umjetnosti (15,000,00 kn) - Tina Gverović
Nagrada za mladog umjetnika/mladu umjetnicu - Jelena Petric
MMSU nagrada (Stručno vijeće Muzeja moderne i suvremene umjetnosti) - Ines Matijević Cakić
MSU nagrada (Stručno vijeće Muzeja suvremene umjetnosti Zagreb - Katarina Zdjelar
Nagrada umjetničke galerije umjetnina Split (Članovi žirija: Jasminka Babić, Branko Fransceschi, Marija Stipšić Vuković) - Tina Gverović
HS AICA pohvala (Članovi žirija: Silva Kalčić, Sandra Križić Roban, Anita Zlomislić) - Viktor Popović -
57. ZAGREBAČKI SALON VIZUALNIH UMJETNOSTI – MI SMO SE POJAVILI KAO STRATEGIJA VJEČNOSTI
Vrijeme održavanja: 15.9. – 20.11.2022.
Mjesto održavanja: Meštrovićev paviljon (Dom HDLU), Zagreb, Palača Vranyczany (HIS), Dvorana Gorgona (MSU), Centar za ženske studije
Kustoski koncept i likovni postav: Leila Topić
Nagrade:
Grand Prix 57. zagrebačkog salona vizualnih umjetnosti (20,000,00 kn) - Ana Mušćet
2. nagrada 57. zagrebačkog salona vizualnih umjetnosti (10.000,00 kn) - Kristina Marić
Pohvala 57. zagrebačkog salona vizualnih umjetnosti - Ivan Prerad
Nagrada HS AICA (Članovi žirija: Silva Kalčić, Igor Loinjak i Patricia Počanić) (2.000,00 kn) - Matija Debeljuh
Istraživanje provela: mag. educ. art. Tea Bošnjaković, polaznica programa Praktikultura